Міні-музей  «ЧАРІВНЕ ЯЄЧКО"

МЕТА: Вчити розуміти цінність яєць для людини, ознайомити з використанням їх у повсякденному житті. Сформувати у дошкільників інтерес до живої природи, зокрема до тих тварин і пташок, що з`являються з яйця. Розвивати у дітей спостережливість, увагу, мовлення, мислення, пам’ять. Виховувати різнобічно розвинену дитину.

 

Наш міні-музей складається з таких розділів:

1. «А ми з яєчка»

2.«Дітки та їх мами»

3.  «Від великого до малого»

4.  «Це цікаво знати»

5.  «Цінність яєць»

6.  «Жодне свято без них не буває»

7.  «Пограємося залюбки».

 

У першому розділі міні-музей знайомить дітей з тими енциклопедичними відомостями, що деякі тварини з`являються на світ з яєчка.  Тому і розділ названий «А ми з яєчка». Це такі тварини як: єхидна, утконіс, крокодил, змія, черепаха, пінгвін тощо. Саме їх фотографії ми розмістили навколо великого яйця.

Другий розділ зветься «Дітки та їх мами. Тут діти можуть побачити справжні кубла з сіна, де розміщуються справжні яєчка таких птахів, як курка, качка, гуска, індокачка та перепел, а поряд стоїть ілюстрація самої пташки. Діти з цікавістю розглядають яєчка, можуть їх торкатися. Найбільшу радість викликають найменші перепелині яєчка.

В третьому розділі під назвою «Від великого до малого» представлені зроблені з пап`є-маше яйця, систематизовані за величиною. Саме перше яйце – страуси не, потім яйце крокодила, гусяче, перепелине, черепашине. І останнє – яєчко мурашки.  Тут діти порівнюють і аналізують: у великого страуса і яйце велике, а в маленької мурашки і яєчко мале.

До четвертого розділу  -  «Це цікаво знати» - ввійшла папка, в якій зібрані самі цікаві знання про тих тварин, пташок, які з`являються на світ з яйця.

 

Наприклад: Змії  відкладають свої яйця не тільки на суші, а й у морі. А супова черепаха риє ямку, а потім вертикальний колодязь і тільки тоді починає відкладати там яйця. Відклавши їх вона повертається в море, засипавши яйця піском, що їх зігріває. Вилупившись, черепашенята самі вилазять з-під землі і повзуть до води.

І ще багато чого цікавого міститься в цій ілюстрованій папці.

 

У п’ятому розділі «Цінність яєць» зібрано матеріал про цінність яєць для здоров’я людини, а також для наслідки для здоров’я в разі надмірного їх споживання.

А в шостому розділі розказується, де в повсякденному житті використовують яйця: печуть з ними торти, тістечка, роблять морозиво, майонез, зефір, лукум – все це показано на ілюстраціях. Ще тут розповідається про те, що одне свято, а саме – свято Великодня – зовсім не може обійтися без яєць. В корзині діти можуть побачити справжні крашанки та писанки.

І останній, шостий розділ – «Давайте пограємось» - чи не найбільше приваблює дітей. В ньому з одного боку розташовані поробки з яєчної шкарлупи, які діти виготовляли разом з батьками та вихователями: це і троє поросят, пінгвіни, курочка, півник, лебеді.

 

А з другого боку розміщені ігри:

«А ми з яєчка».  Це набір яєць з кіндер-сюрпризів, а також набір різних тварин, пташок та комах. Дітям треба допомогти тваринам знайти свою домівку. Тих тварин, які з`являються з яєць, треба помістити кожного в своє яйце. При цьому діти добре запам’ятовують, хто з яйця, а хто – ні.

 

«Хто де живе» - тут зібрано набір ілюстрацій: степ, ліс, море, озеро, річка, гори, дерево. А на картинках меншого розміру – їх мешканці, які з`являються з яєчка.

Завдання: треба тварин і пташок помістити в своє середовище існування. При цьому у дитини збагачується словниковий запас, розвивається пам’ять, мислення.

 

Вихователі: АЛІЙНИК Світлана Миколаївна, ДУДКО Ольга Іванівна.

 (до переліку міні-музеїв)