Міні-музей кори

 

МЕТА: Розширити світогляд дитини. Познайомити із зовнішнім виглядом кори різних дерев; дати знання про те, яке значення має кора в житті дерева; познайомити дітей з використанням кори людиною. Збагатити емоційно-естетичне сприйняття, розвивати сенсорні здібності.

Стимулювати самостійну пізнавальну діяльність дітей, а також пошук нових джерел поповнення колекції

 

Розділи:

1. Портретна галерея.

2. Кора і мешканці лісу.

3. Чому кору потрібно берегти?

4. Як люди використовують кору.

5. Ігротека.

6. Золоті ручки.

 В розділі «Портретна галерея» оформили шматочки кори різних дерев у вигляді картин в рамках. Кожен зразок підписали, поряд помістили листок даного дерева. Цей розділ дозволяє нам показати види кори різних дерев, які відрізняються за зовнішнім виглядом. Зручне розміщення надає дітям можливість доторкнутися до кори, понюхати її, порівняти кору різни дерев за кольором, товщиною; зрозуміти, що кора – це «одяг» для дерева, його захисний шар.

 

В розділі «Кора і мешканці лісу» діти можуть розглянути колоду, в щілинах кори якої розміщені маленькі іграшки – комахи. Кора є також їжею для лосів, зайців та інших тварин. Тому в цьому розділі ми також помістили зображення тварин, для яких кора є кормом.

 

Розділ «Чому кору потрібно берегти?» допомагає розповісти дітям, чому не можна пошкоджувати кору, що станеться з деревом, коли людина навмисно завдала йому шкоди. (Дерево потерпає від різних грибів, комах, в результаті чого воно хворіє і гине). Тут же знайомимо дітей з руйнівниками кори: грибом-трутовиком і жуками-короїдами. Їх «портрети» представлені в розділі. Крім того, в цьому розділі можна побачити зразки кори, пошкодженої людиною, і деревини, зїденої жуками. Ми підводимо дітей до висновку, що жуки не «вбивають» дерево, вони лише руйнують його стовбур після того, як кору пошкоджує людина. Все це призводить до того, що дерево стає слабким, хворіє, а з часом може вмерти. Тому так важливо бережно ставитися до дерев, зокрема, до їхньої кори.

 

В розділі «Як люди використовують» кору на ілюстраціях та в натуральному вигляді представлені різні вироби з кори. Тут також розповідається, як люди лікуються корою.

 

В розділі «Ігротека» знаходяться різні цікаві завдання для дітей. Це і лабіринт «Допоможи дятлу дістатися до жучка», вправа «Виклади в правильній послідовності», де дітям пропонується викласти в певній послідовності картинки, які відображують схему можливої загибелі дерева: кору дерева ріжуть ножем – з’являється гриб-трутовик – з’являються жуки-короїди – дерево гине.

 

В розділі «Золоті ручки» представлені дитячі поробки з кори, малюнки, аплікації.

 

Вихователі: ЦИКАЛ Тетяна Михайлівна, ЄВТУШЕНКО Ірина Олександрівна

 

(до переліку міні-музеїв)