Міні-музей НАСІННЯ «ЗЕРНЯТКО»

 МЕТА: Привернути увагу дітей до різноманітності видів насіння: за формою, розміром, кольором. Познайомити дітей із різноманітністю насіння овочів, фруктів, квітів, лікарських рослин, дерев. Показати дітям і батькам, що насіння можна використовувати не тільки за прямим призначенням, але й для виготовлення різних поробок, ігор.

 

фоттто004.jpg

 

Розділи:

1. Види насіння.

2. Від насіння до рослини.

3. Золоті рученята.

4. Ігротека.

5. Запитуйте – відповідаємо.

6. Це цікаво знати.

 

В першому розділі «Види насіння» ми зібрали біля 90 видів насіння. Всі їх умовно поділити на 6 груп: насіння овочів, насіння фруктів та ягід, насіння квітів, насіння дерев, насіння лікарських рослин, насіння зернових культур.

Кожен вид насіння помістили в пакетик, позначили його назву та розмістили на стіні кожну групу окремо. Все насіння знаходиться в доступному для дітей місці. В будь-який час діти можуть підійти та розглянути насіння, дослідити його долоньками.

 

В другому розділі «Від насіння до рослини» ми зібрали картки. На них наклеєне насіння та зображено рослина, яка виростає з даного насіння. Таки картки дозволяють дитині краще засвоїти та запам’ятати насіння на вигляд і потім самостійно або за допомогою батьків перевірити наявність насіння в тому чи іншому плоді рослин.

 

В третьому розділі «Золоті рученяти» представлені поробки з насіння. Це картини, які виготовлені тільки з насіння різних рослин. Створювали ці шедеври як вихователі, так і батьки разом з дітьми. Роботи вийшли цікавими та неповторними.

 

Четвертий розділ ми назвали «Ігротека». В ньому помістили декілька ігор, пов’язаних з насінням. Це такі ігри, як «Що спочатку, а що потім», «З чого зроблена цифра», «Добери рослину до насіння», «Сортування».

 

ГРА    «Що спочатку, а що потім».

* Виготовили 8 наборів по 4 картки з етапами розвитку та розвитку рослин: насіння – паросток – рослина з квітами – рослина з плодами.

Дітям необхідно викласти ланцюжок, який покаже етапи росту від насіння до плодів.

 

ГРА    «Добери рослину до насіння».

* На окремих прямокутниках наклеєне насіння, на інших намальовані рослини і плоди.

Дітям необхідно утворити пару і таким чином з’ясувати, яка рослина виростає з тієї чи іншої насінини.

 

ГРА    «Сортування».

* Багато видів насіння змішано в одному мішечку.

Діти беруть насіння з мішечка, називають його та розкладають по групах.

 

ГРА    «З чого зроблена цифра».

* Цифри від 1 до 10 викладені з насіння на аркуші паперу.

Діти називають не тільки цифру, а й вид насіння з якого вона зроблена.

 

П’ятий розділ ми назвали  «Це цікаво знати». В ньому зібраний цікавий пізнавальний матеріал про насіння рослин. Підібрані енциклопедичні знання, неймовірні факти, цікавинки про насіння.

Заключний, шостий розділ «Запитуйте – відповідаємо представлений у вигляді скриньки з отвором. В цю скриньку діти за допомогою батьків можуть покласти запитання, які виникли у них з теми нашого музею. Ми надаємо відповіді на ці запитання, шукаючи необхідну інформацію в енциклопедіях, книгах, журналах.

 

Наш музей постійно поповнюється новими видами насіння, іграми, виробами, цікавими фактами.

 

Вихователі:   ЯБЛОНСЬКА Тетяна Володимирівна, СЕДЕНЬ   Світлана Миколаївна

 

(до переліку міні-музеїв)