Міні-музей «ТАЄМНИЦЯ БДЖІЛКИ»

 

МЕТА: Розширити у дітей об’єм знань про природний об’єкт – бджолу, активізувати дитячий інтерес до неї. Сформувати поважне ставлення до маленької трудівниці, яка приносить людині так багато користі. Познайомити з правилами поводження з бджолами.

 

Розділи:

1. Бджілка маленька.

2. Бджоли нам медок дають.

3. Що дають бджоли людині?

4. Смачно з медом.

5. Ігротека.

 

В першому розділі «Бджілка маленька» ми намагалися зібрати експонати, які допомагають сформувати у дітей енциклопедичні знання про бджолу, а саме: на шестикутниках, що символізують бджолині соти, зобразили за допомогою тістопластики різновиди бджіл: робоча бджола, бджолина матка, бджілки-охоронці, бджола-трутень; а також помістили стилізований вулик – помешкання бджіл. Знайомимо дітей з правилами поводження з бджолами.

 

В другому розділі за допомогою батьків представили різні види меду: квітковий, гречаний, соняшниковий, липовий, а також мед в сотах. Навіть експонуємо справжнісінькі соти з вулика.

 

В третьому розділі експонуємо лікарські препарати, інші речі, при приготуванні яких використовується мед, або продукти бджільництва.

 

В розділі четвертому «Смачно з медом» розповідаємо про кулінарні страви, при приготуванні яких використовується мед. Для цього виготовили спеціальний альбом, який так і називається – «Смачно з медом».

 

В пятому розділі «Ігротека» зосередили дидактичні та розвивальні ігри, пов’язані за змістом з бджолою. Наприклад: «Де бджілка?», «Склади казку», «Знайди квітку» тощо.

 

Вихователь: ЛАЙКО Наталія Геннадіївна


(до переліку міні-музеїв)